خانهانبارداری، بسته بندی و توزیع۴ روند مهم چرخه تأمین در سال ۲۰۱۸ – بخش اول

۴ روند مهم چرخه تأمین در سال ۲۰۱۸ – بخش اول

4 روند مهم چرخه تأمین در سال 2018 - بخش اول

بازیگران اصلی چرخه تأمین (Supply Chain) در سال‌های آینده استفاده بیشتری از فناوری‌های نوین (مانند سرویس‌های ابری و هوش مصنوعی) خواهند کرد. با لجیتو همراه باشید.

تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و خرده‌فروشان به منظور ارتقاء مشاهده‌پذیری و همچنین کارایی خدمات خود همچنان به سمت دیجیتالی شدن حرکت می‌کنند. متخصصان معتقدند که با توجه به افزایش اهمیت دیجیتالی شدن برنامه‌ریزی چرخه تأمین، انبارداری، بسته بندی و توزیع و تدارکات نسبت به هر زمان دیگر، در سال ۲۰۱۸ تحولی جدید در این بخش رخ خواهد داد.

از بکارگیری گسترده سرویس‌های ابری (Cloud Services) و استفاده بیشتر از هوش مصنوعی (AI) گرفته تا امکان بالقوه بکارگیری زنجیره بلوکی (Blockchain)، در ادامه به بررسی ۴ روند اصلی چرخه تأمین و طرح پیشبینی‌هایی در خصوص آن خواهیم پرداخت.

 

استفاده چرخه تأمین از فناوری‌های دیجیتال و اینترنتی در سال‌های آینده شدت بیشتری خواهد یافت.

استفاده چرخه تأمین از فناوری‌های دیجیتال و اینترنتی در سال‌های آینده شدت بیشتری خواهد یافت.

 

۱- حرکت عمده به سمت سرویس‌های ابری

بر اساس گزارش اخیر شرکت بین المللی داده‌ها (IDC) چرخه تأمین در سال‌های آتی به حرکت خود از حالت آنالوگ به سمت دیجیتال ادامه خواهد داد. IDC معتقد است که در آینده تمرکزی ادامه‌دار روی اکوسیستم‌ها، تجربیات و دستیابی به اطلاعات بیشتر در فرایند‌های عملیاتی وجود خواهد داشت.

در حالی که در چند سال گذشته چرخه تامین به سمت سرویس‌های ابری در حال حرکت بوده است، اکنون شاهد بکارگیری آن در حجم انبوه هستیم. IDC حدس می‌زند که تا سال ۲۰۲۰، حدوداً ۸۰ درصد از تعاملات با چرخه تأمین روی شبکه‌های ابری تجارت الکترونیک رخ خواهند داد.

شرکت‌ها به استفاده از خدمات لجستیک داده-محور ادامه خواهند داد و از الگوریتم‌ها، راهبردهای جدید در نمایش داده‌ها (Data-Visualization) و تجزیه و تحلیل هوشمند (Smart Analytics) به منظور کوتاه کردن زمان تحویل و افزایش بهره‌وری کمک خواهند گرفت. به گفته IDC، افزایش انعطاف‌پذیری می‌تواند تا ۳۰% از اثرات تأخیر در چرخه تأمین بکاهد.

کیمبرلی کنیکل، معاون پژوهشی ارزیابی اولویت‌ها و استراتژی‌های فناوری اطلاعات بخش آمار IDC، گفته است که تولیدکنندگان استفاده از ابتکارهای سرویس‌های ابری در چرخه تأمین خود را اولویت خود قرار داده‌اند چرا که «اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد که باید با موکلین نهایی به اشتراک گذاشته شوند».

به گفته جیم بارنس، رئیس و مدیرعامل شرکت مشاوره چرخه تأمین Envista، خرده فروشان و توزیع کنندگان در حال سرمایه گذاری روی پلتفرم‌های تجارت الکترونیک تحت سرویس‌های ابری هستند تا تجربه کاربری یکپارچه‌ای را برای کاربران ایجاد کنند.

با توجه به اینکه در سال‌های آینده تمام بازیگران تأثیرگذار در چرخه تأمین با سرعت بیشتری به سمت پلتفرم‌های جدید حرکت می‌کنند، برای آنها بسیار مهم خواهد بود که بتوانند در معرض دید چندین شرکت قرار بگیرند. بارن در این خصوص گفته است:

 

این موضوع همین الان هم در حال وقوع است اما من فکر می‌کنم که شما نمونه‌های مشابه بیشتری از آن را در سال ۲۰۱۸ مشاهده خواهید کرد. سیستم‌های مبتنی بر تراکنش که ده‌ها سال از عمرشان می‌گذرد دیگر پاسخگوی نیازهای این بخش نیستند.

 

start campaign

خدمات لجستیکی لجیتو

انبارداری، بسته بندی و توزیع کالای شما در ایران

بیشتر بدانید

امتیاز به این مقاله

mosenb7@outlook.com

بدون نظر

پیام بگذارید

14 + 2 =