خانهانبارداری، بسته بندی و توزیعکسب درآمد از طریق تحویل خریدهای اینترنتی دیگران با پلتفرم خرید اجتماعی آمیگوس

کسب درآمد از طریق تحویل خریدهای اینترنتی دیگران با پلتفرم خرید اجتماعی آمیگوس

کسب درآمد از طریق تحویل خریدهای اینترنتی دیگران با پلتفرم خرید اجتماعی آمیگوس

شرکت فروشگاه های زنجیره ای میگروس سوییس از یک پلتفرم شبکه اجتماعی مخصوص خرید اینترنتی (خرید اجتماعی) به نام آمیگوس رونمایی کرده است. آمیگوس پلتفرمی جدید و جذاب برای تحویل کالاهای خریداری شده در فروشگاه اینترنتی به دست مشتری نهایی است با این تفاوت که واسطه پستی در اینجا یک شرکت واسطه پستی نیست، بلکه جمع آوری و توزیع کالا بر عهده اشخاصی است که می خواهند از این طریق کسب درآمد کنند.

در پلتفرم Amigos، مشتریان فروشگاه های میگروس با کسانی که علاقه مندند تا بسته های آن ها را جابه جا کرده و در ازای تحویل آن ها به دست مشتریان نهایی مبلغی دریافت کنند، در ارتباط خواهند بود. چیزی شبیه به یک شبکه اجتماعی با کارکردی تجارتی.

پروژه آمیگوس، در حال حاضر به صورت آزماشی در شهرهای زوریخ و برن شروع به کار کرده است. هریک از ساکنین این شهرها می توانند یک تحویل دهنده کالا در آمیگوس باشند. آن ها می توانند اپلیکیشن Amigos را از گوگل پی یا اپ استور دانلود کنند و از طریق حساب کاربری خود در فروشگاه آنلاین Migors در آن ثبت نام کنند. از تاریخ ۲۳ آوریل ۲۰۱۸ نیز خریداران آنلاین می توانند سفارشات خود را در Amigos.ch ثبت کنند.

در همین ارتباط: غول های تجارت الکترونیک هند از پهبادها برای تحویل کالا در محل استفاده خواهند کرد

افرادی هستند که اگر کسی خریدهای آن ها از میگروس را تحویلشان دهد خوشحال خواهند شد، از این جهت که این افراد میخواهند در مدت زمان کمتری، خریدهای اینترنتی خود را تحویل بگیرند، از طرف دیگر، کسانی هستند که مایلند با تحویل این بسته ها به خریداران درآمد داشته باشند.

پلتفرم جدید خرید اجتماعی آمیگوس، امکان دسترسی به لیست خرید خواروبار و مایحتاج مشتریان را تنها با چند کلیک فراهم کرده است. افرادی که با ثبت نام در آمیگوس تمایل خود را به حمل کالا اعلام کرده اند و در نزدیکی خریدار قرار دارند، بر اساس اولویت از سفارش جدید حمل کالا با دریافت یک اعلان روی گوشی موبایل خود با خبر می شوند. آن ها با توجه زمان، فاصله و مبلغ درآمد  می توانند درخواست حمل کالا را بپذیرند و محصولات را به دست خریدار برسانند.

 

مشابه سرویس های تحویل کالا با کارکردی متفاوت

با وجود اینکه ایده آمیگوس در حوزه توزیع و تحویل کالای خرید اینترنتی جدید به حساب می آید اما در واقع مشابه پلتفرم های جابه جایی مسافر و کالا مانند اوبر در بیرون از ایران و اسنپ، تپسی و الوپیک در داخل ایران عمل می کند. هردوی این پلتفرم ها سرویی را از مشتری به مشتری ارائه می کنند با این تفاوت که کالای جابه جا شده در پلتفرم آمیگوس از یک فروشگاه اینترنتی خریداری شده است.

 

کسب درآمد ۶٫۷یورویی برای تحویل یک بسته پستی

به گفته شرکت میگروس، پلتفرم آمیگوس هم برای مشتری و هم برای تحویل دهنده کالای مشتری، مزایایی ایجاد کرده است. خریدارن در زمانی که برای خرید کردن تا رسیدن خریدها به دستشان صرف می کنند صرفه جویی خواهند کرد و از آن طرف، تحویل دهنده ها نیز برای رساندن بسته های پستی به درب منزل خریداران، درآمد خواهند داشت.

تحویل دهنده ها در ازای پذیریش درخواست حمل و تحویل آن به دست مشتری به ازای کیسه اول ۷٫۹ فرانک سوییس (چیزی حدود ۶٫۷یورو) و به ازای هر کیسه اضافه ۲ فرانک دریافت می کنند. یعنی اگر یک سفارش شامل ۲ کیسه باشد، مبلغ دریافتی برای رساندن کالا به دست مشتری ۹٫۹ فرانک خواهد بود.

هزینه تحویل کالا به طور کامل توسط خریدار پرداخت می شود و میگروس مبلغی را برای خود دریافت نمیکند. به گفته مسيولان میگروس، در ارايه پلتفرم آمیگوس، اهداف مالی چندان ملاحظه نشده است و تمرکز ما روی نزدیک کردن مشتریان به برند میگروس با ارائه سرویس جذاب بوده است.

امتیاز به این مقاله

ahmad.rasouli.rostami@gmail.com

بدون نظر

پیام بگذارید

یازده − 1 =