خانهاخبار جهانفدکس برای حضور در بازار تجارت الکترونیک جهانی برنامه ریزی می کند

فدکس برای حضور در بازار تجارت الکترونیک جهانی برنامه ریزی می کند

فدکس برای حضور در بازار تجارت الکترونیک جهانی برنامه ریزی می کند

شرکت فدکس با تأسیس و راه اندازی بخش جدید FedEx Trade Networks به دنبال تصاحب سهمی بیشتر از بازار تجارت الکترونیک در سطح بین المللی است. با لجیتو همراه باشید.

به نظر می‌رسد که فدکس (FedEx) قصد دارد با خرید سرویس‌های هدفمند به یک برتری بلامنازع در توزیع کالا در سطح جهان دست یابد. قبلاً هر دو شرکت یونایتد پارس سرویس (UPS) و فدکس قصد داشتند تا در بخش ارسال محصولات به درب منزل خریداران (که پیش‌تر در اختیار سرویس پست آمریکا قرار داشت) را تصاحب کنند. اکنون فدکس روی سفارش‌های با وزن بالا تمرکز کرده است تا از این طریق بتواند کالاهای با سایز بالا (مانند مبلمان یا تشک) را توزیع کند. علاوه بر آن متخصصان بخش لجستیک نیز شدیداً درگیر توزیع کالا به صورت بین المللی هستند و انتظار می‌رود که مجموع فروش ‌آنها تا سال ۲۰۲۲ حداقل تا ۲۰ درصد افزایش خواهد یافت.

پیشتر به نظر می‌رسید که فدکس قصد دارد خودش را به عنوان یک گزینه مناسب برای توزیع کالا‌های کوچک معرفی کند. این تصمیم پیشتر در اوج فصل تخفیف‌ها و به منظور سرویس‌دهی بهتر به «میلیون‌ها مصرف‌کننده وفادار به تجارت‌های کوچک و تحویل هدایای شب کریسمس مشتریان» انعکاس یافته بود.

اما اکنون به نظر می‌رسد که این شرکت به دنبال ایجاد شاخه‌ای جدید و بدست آوردن سهمی عمده از تجارت الکترونیک بین ‌الملل (International e-Commerce) است. واحد جدید FedEx Trade Networks (به اختصار FTN)  روی تسهیل توزیع کالا در سطح بین المللی تمرکز دارد و  امکان دسترسی آسان به اطلاعات مربوط به تعرفه‌ها و گمرکات را ارائه می‌دهد. در حالی که بیشتر شرکت‌های حمل و نقل بر سر تصاحب سهم بیشتر از ارسال کالا بین مصرف‌کنندگان با یکدیگر مشغول رقابت هستند، بنظر می‌رسد که فدکس به دنبال بدست آوردن سهمی بیشتر از بازار بین‌المل است.

 

  • فدکس در حال بازتعریف سرویس‌های لجستیک و تجارت الکترونیک مختص خود در قالب یک واحد جدید با نام FedEx Trade Networks است (به اختصار FTN) است که از ۱ مارس ۲۰۱۸ شروع به کار خواهد کرد. ریچارد اسمیت که به عنوان مدیرعامل FedEx Trade Networks معرفی شده است، رهبری این واحد جدید را بر عهده خواهد گرفت.
  • این سازماندهی مجدد شرکت جدیدی با نام FedEx Forward Depots را شامل می‌شود، که بخش‌هایی نظیر موجودی بحرانی (Critical Inventory)، تدارکات بخش خدمات، مرکز پرینت سه بعدی و تعمیرات و آزمایشگاه بسته‌بندی فدکس را شامل می‌شود.
  • علاوه بر آن، این سازماندهی مجدد زیرمجموعه‌هایی همچون FedEx Custom Critical ،FedEx Cross Border ،FedEx Supply Chain و FedEx Trade Networks Transport & Brokerage را نیز با اصلاحاتی همراه خواهد ساخت.
امتیاز به این مقاله

mosenb7@outlook.com

بدون نظر

پیام بگذارید

1 × 3 =