خانهآمارهای تجارت الکترونیکتجارت الکترونیک فنلاند در سال ۲۰۱۷ تمام رکوردها را جابجا کرد

تجارت الکترونیک فنلاند در سال ۲۰۱۷ تمام رکوردها را جابجا کرد

تجارت الکترونیک فنلاند در سال 2017 تمام رکوردها را جابجا کرد

کشور فنلاند از جمله کشورهای منطقه اسکاندیناوی است که در سال ۲۰۱۷ رشد قابل توجهی را در بخش تجارت الکترونیک (e-Commerce) تجربه کرده است. با لجیتو همراه باشید.

هیچ شکی وجود ندارد که تجارت الکترونیک در اتحادیه اروپا و دنیا در حال رشد است. با وجود اینترنت، گوشی‌های هوشمند و وای‌فای (WiFi) این صنعت تنها بزرگتر خواهد شد چرا که افراد بیشتری از این طریق احساس آرامش خواهند کرد. شاید برای نشان دادن رشد این صنعت نتوان مثالی بهتر از فنلاند را ارائه داد. تجارت الکترونیک در این کشور با سرعت بسیار زیادی در حال رشد است و رکوردهای بسیاری را جابجا کرده.

سفارشات فروشگاه های اینترنتی در این کشور در سه ماهه گذشته با رشد ۸٬۲ درصدی همراه بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر شده است. فروش محصولات نیز در مدت مشابه با رشد ۹٬۴ درصدی همراه بوده است. این نشان می‌دهد که تجارت الکترونیک در این کشور بسیار پر رونق بوده است. و به نظر می‌رسد که شرایط موجود همچنان ادامه داشته باشد، چرا که شاخص این صنعت با افزایش ۸٬۷ درصدی همراه است.

برای درک بهتر سرعت رشد تجارت الکترونیک فنلاند می‌توان به آمار توزیع کالای شرکت پست این کشور نگاهی انداخت که در سال گذشته (۲۰۱۷) بیش از ۳۷ میلیون بسته را ارسال کرده است. مطمعناً تمام این ارسال‌ها مربوط به فعالیت‌های بخش تجارت الکترونیک نبوده است، اما به طور قطع می‌توان گفت که این رشد سهم مربوط به این صنعت را نیز دربر می‌گیرد. این در حالی است که تجارت الکترونیک فنلاند با فشار زیادی از سمت فروشگاه‌های اینترنتی مواجه است. مارکو کورکیاکوسکی، مدیر عامل ویلکاس گروپ (Vilkas Group) ارائه دهنده راهکارهای بخش تجارت الکترونیک، در این خصوص گفته است:

 

ما به طور فزاینده‌ای نگران ورود فروشگاه‌های اینترنتی چینی به فنلاند بودیم، اما اکنون به نظر می‌رسد که تجارت الکترونیک در فنلاند نرخ رشد را بسیار خوب دنبال کرده است چرا که آمار ارائه شده از سوی شرکت «پستی» (Posti) آمار افزایش بسته‌های ارسالی مربوط به فروشگاه‌های اینترنتی خارجی را نیز شامل می‌شود.

 

ورود فروشگاه‌های اینترنتی خارجی به این کشور تا حد زیادی به نرخ رشد این صنعت این کشور کمک کرده است. این فروشگاه‌های اینترنتی با قیمت‌گذاری‌های تهاجمی خود رقابت بسیار شدیدی را به فروشگاه‌های فنلاندی تحمیل کرده‌اند. در عوض، این موضوع باعث شده است که تجارت الکترونیک فنلاند بیش از پیش پویا شود.

تجارت الکترونیک بخش اسکاندیناوی در سال‌های پیش رو تنها می‌تواند بهتر شود چرا که با رشد بیشتری همراه خواهد بود و افراد بیشتری به انجام خرید اینترنتی روی خواهند آورد. به نظر شما چه کدامیک از کشورها می‌توانند در سال ۲۰۱۸ رشدی مشابه فنلاند در بخش این بخش را تجربه کنند؟

start campaign

خدمات لجستیکی لجیتو

انبارداری، بسته بندی و توزیع کالای شما در ایران

بیشتر بدانید

امتیاز به این مقاله

mosenb7@outlook.com

بدون نظر

پیام بگذارید

سیزده + 3 =