خانهآمارهای تجارت الکترونیکعذرخواهی آذری جهرمی از صاحبین کسب و کارهای اینترنتی در ایران

عذرخواهی آذری جهرمی از صاحبین کسب و کارهای اینترنتی در ایران

عذرخواهی آذری جهرمی از صاحبین کسب و کارهای اینترنتی در ایران

محمدجواد آذری جهرمی، در پیامی توییتری (Twitter) از صاحبین کسب و کارهای اینترنتی که به دلیل محدودیت‌های اخیر شبکه‌های اجتماعی متضرر شده‌اند عذرخواهی کرد. با لجیتو همراه باشید.

با اینکه در چند روز گذشته دسترسی به برخی شبکه‌های اجتماعی با محدودیت‌هایی همراه شده است اما محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ضمن اشاره به وضعیت روزهای اخیر کشور در صفحه توییتر خود اینچنین نوشته است:

 

یکی از جهت‌گیری‌های دولت برای حل معضل بیکاری، توسعه کسب و کارهای نوپا و تقویت فضای مجازی بوده و خواهد بود؛ وظیفه دارم از صدها هزار هموطن عزیزی که بدلیل شرایط اخیر متضرر شده‌اند عذرخواهی کنم.

 

وی در ادامه گفته است:

 

با بازگشت آرامش، در حال مذاکره با شورای امنیت کشور برای رفع محدودیت‌ها هستیم.

 

با اینکه شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام (Instagram) و تلگرام (Telegram) در روزهای اخیر با برخی محدودیت‌ها مواجه شده‌اند، معاون سیاسی وزیر کشور هم این محدودیت‌ها را موقتی اعلام کرده است. محمد جواد آذری جهرمی پیشتر و در تاریخ ۱۲ آذر نیز در صفحه اینستاگرام خود نوشته بود:

 

تسهیل‌گری و توسعه کسب و کارهای نوپای ایرانی راهکار اشتغال جوانان است.

 

حدوداً یک ماه پیش بود که آذری جهرمی با انتشار عکسی در صفحه رسمی خودش در شبکه اجتماعی اینستاگرام، جدیدترین آمار کسب و کارهای اینترنتی در کشور را اعلام کرد. بر اساس این آمار تا کنون نزدیک به ۲۹ هزار کسب و کار اینترنتی در ایران شناسایی شده‌اند. وی همزمان با انتشار این آمار در صفحه اینستاگرام خود نوشته بود:

 

 

رفع عقب ماندگی ۱۲ ساله کشور در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مدت فشرده ۴ سال اخیر اگر چه همواره با اعتراضاتی مواجه بوده، اما از دیدگاه توسعه اشتغال و رفع بیکاری که مادر اکثر مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور است، نقش بی بدیلی داشته است.

شور جوانان تحصیل کرده این مرز و بوم البته با موانع بسیاری مواجه است که اگر این موانع رفع شوند، ایران پرچم دار انقلاب صنعتی چهارم در منطقه خواهد بود؛ رویایی که کشورهای منطقه با گوی‌های جادوئی و حمایت سران استکبار جهانی به دنبال تحقق آن برای خود هستند.

 

 

منبع آمارهای ارائه شده درخصوص وضعیت کسب و کارهای اینترنتی، مربوط به مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران است.

منبع آمارهای ارائه شده درخصوص وضعیت کسب و کارهای اینترنتی، مربوط به مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران است.

 

بر اساس آمارهای ارائه شده هم اکنون استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، آذربایجان شرقی و البرز به ترتیب با ۱۳٬۴۹۲، ۲٬۲۷۲، ۲٬۲۲۴، ۱٬۵۲۹، ۱٬۰۶۰ و ۹۳۹ کسب و کار اینترنتی رتبه‌های اول تا ششم استان کشور را در اختیار دارند.

این در حالی است که به دلیل گستردگی و مقبولیت شبکه‌های اجتماعی در میان ایرانیان، کسب و کارهای اینترنتی و برندهای بزرگ و کوچک زیادی برای تبلیغ و فروش محصولات در تلگرام و اینستاگرام به این شبکه‌های اجتماعی روی آورده‌اند.

بر اساس جدیدترین آمار اعلام شده توسط رضا تقی‌پور، عضو شورای عالی فضای مجازی، بیش از ۴۰ درصد کاربران تلگرام ایرانی هستند. وی در اردیبهشت سال جاری گفته بود:

 

آخرین آمار رسمی تعداد کاربران این پیام رسان را ۲۵ میلیون و یک مرجع غیر رسمی، آن را بیش از ۴۰ میلیون نفر اعلام کرد در حالی که تعداد کاربران کل این شبکه پیام رسان در جهان کمتر از صد میلیون نفر است.

 

حدوداً یک سال پیش بود که تلگرام به صورت رسمی اعلام کرد تعداد کاربران فعال ماهانه این پیام‌رسان در دنیا از مرز ۱۰۰ میلیون نفر عبور کرده است. همچنین بنابر آمارهای اعلام شده از سوی مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی، هم اکنون بیش از ۷٬۵ میلیون نفر از جمعیت ۱۶ تا ۳۵ ساله‌ی کشور ایران در این شبکه اجتماعی عضو هستند.

 

start campaign

خدمات لجستیکی لجیتو

انبارداری، بسته بندی و توزیع کالای شما در ایران

بیشتر بدانید

امتیاز به این مقاله

mosenb7@outlook.com

بدون نظر

پیام بگذارید

20 − هشت =