خانهآمارهای تجارت الکترونیکموبایل در حال تبدیل شدن به پرطرفدارترین پلتفرم برای خرید اینترنتی

موبایل در حال تبدیل شدن به پرطرفدارترین پلتفرم برای خرید اینترنتی

موبایل در حال تبدیل شدن پرطرفدارترین پلتفرم برای خرید اینترنتی

پیشتر موبایل به پلتفرم مورد علاقه خریدارن برای جستجوی محصولات تبدیل شده بود و اکنون به نظر می‌رسد که این پلتفرم در حال تبدیل شدن به پلتفرم اصلی جهت تکمیل خرید اینترنتی است. با لجیتو همراه باشید.

بر اساس داده‌های جمع آوری شده‌ی ۷۹۶ سایت تجارت الکترونیک (e-Commerce) از سوی سلزفورس (Salesforce)، تعداد ثبت سفارش‌ها از روی پلتفرم موبایل (Mobile) در حال پیشی گرفتن از کامپیوتر (Computer) است. کاربران همین الان هم برای جستجوی محصولات مورد علاقه خود بیشتر از موبایل استفاده می‌کنند (سهم موبایل از این بخش ۶۰ درصد است)، اما با این حال تعداد بیشتری از آنها خرید اینترنتی خود را از پشت کامپیوتر تکمیل می‌کنند (۵۱ درصد).

در چهارمین فصل سال ۲۰۱۷، سهم سفارشات ارسالی روی سخت افزارهای مختلف به این شرح بوده است: ۵۱ درصد روی کامپیوتر، ۳۹ درصد روی موبایل و ۱۰ درصد روی تبلت (Tablet).

۳ سال پیش (سال ۲۰۱۵) سهم موبایل از بخش سفارشات ارسالی ۲۶ درصد بود. ۲ سال قبل (سال ۲۰۱۶) سهم موبایل از بخش سفارشات ارسالی ۳۲ درصد بود و سال گذشته (سال ۲۰۱۷) سهم موبایل از این بخش ۳۹ درصد بود. سهم پلتفرم موبایل در این بخش هر سال با رشدی ۲۰  درصدی نسبت به سال قبل همراه بوده است. اگر که این رشد ادامه یابد، می‌توان انتظار داشت که در سال ۲۰۱۸ پلتفرم موبایل به پرطرفدارترین پلتفرم جهت تکمیل سفارش تبدیل شود.

در بخش ترافیک سفارشات در فصل چهارم ۲۰۱۷، موبایل ۶۰ درصد از سهم بازار، کامپیوتر ۳۳ درصد و تبلت سهمی ۷ درصدی را در اختیار داشتند.

این آمار از بخش شاخص خرید Salesforce تهیه شده است. برای گزارش شاخص خرید، فعالیت بیش از ۵۰۰ میلیون خریدار در سطح دنیا ارزیابی می‌شود تا روندها و تغییرات ایجاد شده در فعالیت‌های مرتبط با خریداران مشخص شوند. بر اساس این گزارش، در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ (در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال ۲۰۱۶) هزینه مصرفی توسط خریداران ۵ درصد افزایش یافته است.

شاخص خرید Salesforce با استفاده از داده‌های جمع‌آوری شده از ۷۹۶ سایت تجارت الکترونیک در ۳۸ کشور؛ ۵۰۰ میلیون خریدار و ۱٬۶ میلیون مراجعه تعیین می‌شود.

start campaign

خدمات لجستیکی لجیتو

انبارداری، بسته بندی و توزیع کالای شما در ایران

بیشتر بدانید

امتیاز به این مقاله

mosenb7@outlook.com

بدون نظر

پیام بگذارید

شش − 4 =