خانهاخبار جهانامضای توافقنامه تجارت آنلاین میان چین و اتریش

امضای توافقنامه تجارت آنلاین میان چین و اتریش

امضای توافقنامه تجارت آنلاین میان چین و اتریش

اتریش و چین به تازگی درخصوص همکاری مشترک در زمینه تجارت آنلاین به توافق رسیده اند. بر اساس این توافق دسترسی به بازار تجارت الکترونیک چین برای خرده فروشان اتریشی راحت تر خواهد شد. وزیر امور اقتصادی و تجارت دیجیتال اتریش ضمن بازدید از شهر پکن درباره مفاد این توافقنامه با وزیر بازرگانی چین گفتگو کرده است.

خانم مارگارت اشخامبوک، وزیر تجارت دیجیتال اتریش برای آسان تر کردن شرایط حضور بازرگانان اتریشی در بازار آنلاین چین به پکن سفر کرده است. چین هم اکنون بزرگ ترین صنعت تجارت الکترونیک را در اختیار دارد. بر اساس توافق میان چین و اتریش، فروشگاه های اینترنتی اتریشی می توانند بهتر و سریع تر به خرده فروشان آنلاین چینی مانند علی بابا و تی مال و jd.com دسترسی داشته باشند.

دسترسی به بازار بزرگ خرید و فروش آنلاین در چین

وزیر بازرگانی اتریش درباره این توافقنامه گفته است ما درباره بازاری با میلیون ها محصول مختلف صحبت می‌کنیم، برای مثال پلتفرم فروشگاه اینترنتی jd.com‌ هم اکنون ۲۶۶ میلیون مشتری ثبت نام شده دارد و در آلمان نیز کمتر کسی درباره این فروشگاه می داند.

این یک فرصت خوب برای شرکت های اتریشی است تا امتیاز فروش محصولات نوآورانه و با کیفیت ساخت اتریش را در بازار بزرگ چین داشته باشند و در عین حال می خواهیم تمرکز بیشتری روی همکاری با شرکای تجاری چینی مان داشته باشیم و به طور ویژه فعالیت شرکت های بزرگ را در کشورمان افزایش دهیم.

 

حضور وزیر اقتصاد و بازرگانی دیجیتال اتریش در چین و امضای قراردادهای تجارت الکترونیک با شرکت های چینی

حضور وزیر اقتصاد و بازرگانی دیجیتال اتریش در چین و امضای قراردادهای تجارت الکترونیک با شرکت های چینی

در همین ارتباط: ترکیه و قطر فعالیت های مشترک تجارت الکترونیک در سطح ملی را راه اندازی خواهند کرد

ارتباط با فروشگاه های اینترنتی چینی

هدف از این توافق، تقویت همکاری و تبادل تجربه بین فعالان تجارت الکترونیکی بین المللی در هر دو کشور است. شرکت های اتریشی به ویژه شرکت شرکت های کوچک و متوسط می توانند از مزایای ارتباط با فروشگاه های اینترنتی بزرگ چینی و حضور در بازار چین بهره مند شوند.

بنابر گفته های وزیر اتریشی، آن ها می خواهند واردات و صادرات محصولات را از طریق پلت فرم های فروش آنلاین افزایش دهند. چین مهم ترین شریک تجاری اتریش در آسیا و پس از ایالات متحده امریکا دومین شریک تجاری اتریش در جهان است.

امتیاز به این مقاله

ahmad.rasouli.rostami@gmail.com

بدون نظر

پیام بگذارید

بیست + سیزده =