تعویض پلاک در محل

8 ماه پیش
تعویض پلاک در محل

رییس پلیس راهور فراجا از اجرای آزمایشی طرح تعویض پلاک در محل و تغییرات گسترده در شیوه صدور گواهینامه‌ رانندگی خبر داد.

به گفته سردار سیدکمال هادیانفر طرح شماره‌گذاری خودرو در مقابل در منازل به صورت آزمایشی در تهران اجرا می‌شود و بعد از آن به شکل سراسری اجرا شده و خدمات تعویض پلاک در محل نیز انجام خواهد شد.

به گفته وی در این طرح که به صورت آزمایشی از تهران آغاز می‌شود، متقاضیان با مراجعه به سامانه سخا اقدام به ثبت اطلاعات و درخواست خدمت می‌کنند و پس از آن تیم پلیس راهور برای انجام  تعویض پلاک خودرو به در منزل فرد مراجعه و کلیه خدمات درهمان مکان ارائه می‌شود.

استفاده از ون‌های پلیس راهور برای تعویض پلاک در محل

پس از درخواست متقاضی تعویض پلاک در سامانه سخا ون‌های پلیس راهور برای فرایند تعویض پلاک به در منزل متقاضیان مراجعه می‌کنند.

 صدور گواهینامه دو زبانه رانندگی

براساس کنوانسیون ژنو گواهینامه رانندگی رانندگی کشورمان در ۷۲ کشور دیگر معتبر است و در مورد پذیرش گواهینامه در ۱۳ کشور نیز درحال رایزنی و پیگیری هستیم. در همین راستا نیز تصمیم گرفتیم تا برای متقاضیان گواهینامه دو زبانه صادر کنیم. الزامی در دریافت کواهینامه دو زبانه وجود ندارد و به زودی سامانه درخواست آن فعال می‌شود.

اجرای طرح رنگ‌بندی گواهینامه‌ها

گواهینامه سفید برای رانندگان خوب، گواهبنامه نقره‌ای برای رانندگان خیلی خوب و گواهینامه طلایی برای رانندگان عالی صادر می‌شود. البته ابن طرح فقط در رنگ‌بندی خلاصه نمی‌شود و یکسری تسهیلات نیز برای این رانندگان در نظر گرفته خواهد شد که از جمله آن می‌توان تخفیف در جرایم قبلی و… اشاره کرد که البته نیازمند تصویب مجلس است.

0

بدون دیدگاه