سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری امارات در صنعت لجستیک پاکستان

سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری امارات در صنعت لجستیک پاکستان

مقامات تجاری امارات متحده عربی اعلام کردند این کشور یک میلیارد دلار در شرکت‌های پاکستانی فعال در بخش‌های مختلف اقتصادی و سرمایه‌گذاری از جمله صنعت لجستیک فروشگاه‌های اینترنتی، تجارت الکترونیک، زیرساخت‌های انرژی، انرژی‌های تجدیدپذیر، مراقبت‌های بهداشتی، بیوتکنولوژی، فناوری کشاورزی و گاز سرمایه‌گذاری کند. این خبر روی وب‌سایت خبرگزاری دولتی WAM منتشر شده است.

سرمایه‌گذاری امارات در این کشور آسیای جنوب شرقی به منظور احیای اقتصاد ضعیف این کشور و مطابق با مذاکرات پاکستان با صندوق بین‌المللی پول برای دریافت وام ۱.۱۷ میلیارد دلاری برنامه‌ریزی شده است.

اعلامیه امارت قرار است توانایی این کشور برای تامین منابع مالی و جذب سرمایه‌گذاری را پیش از نشست بعدی هیئت مدیره صندوق بین‌المللی پول تایید کند.

صنعت لجستیک امیدوارکننده پاکستان

تقویت زیرساخت‌های حمل‌ونقل ملی یکی از اهداف کلیدی برنامه چشم‌انداز ۲۰۲۵ پاکستان است که هدف آن دستیابی به سیستم لجستیکی و حمل‌ونقل بهتر برای پیشبرد رشد اقتصادی و افزایش سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی این کشور است. علاوه بر این، این کشور سی و هفتمین بازار بزرگ تجارت الکترونیک جهان است، با ۵٫۹ میلیارد دلار درآمد در سال ۲۰۲۱ و نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) تخمینی ۷٪ بین سال های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۵٫

0

بدون دیدگاه